BUDOWA ULIC

26 styczeń 2016 r.

Nakielska do przebudowy – odpowiedź Ratusza na petycję!

 Nakielska1

Czy pamiętają Państwo grudniowy happening na rogu ulic Nakielskiej a Bronikowskiego? Było sympatycznie, miło i widowiskowo ale to wszystko jakby przy okazji. Najważniejsza jednak była argumentacja, którą zapisaliśmy w petycji a następnie przekazaliśmy Panu Prezydentowi Rafałowi Bruskiemu.

W skrócie podstawowe punkty są następujące:

  • powstanie węzeł drogowy w Lisim Ogonie w związku z budową drogi S 5; przewidujemy wzrost ruchu na ulicy Nakielskiej
  • planowana jest budowa parkingu Park&Ride przy ul. Plażowej; brak w tej okolicy transportu szynowego (tramwaju) skazuje ten pomysł na niepowodzenie
  • komunikacja miejska (szczególnie w szczycie porannym i popołudniowym) ma problemy z płynnym i punktualnym przemieszczeniem się po ulicy Nakielskiej
  • wiadukt kolejowy przy ul. Trentowskiego to wąskie gardło, które dodatkowo przez ograniczoną wysokość często jest uszkadzane przez TIP-y; blokowana jest w tym czasie ulica Nakielska
  • brak alternatywy komunikacyjnej ze śródmieściem w przypadku jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń na ulicy Nakielskiej.

Niedawno otrzymaliśmy odpowiedź z Ratusza. Niestety nie odnosi się ona do naszych obaw jednakże, jak zapewniają nas Włodarze, problem z ulicą  „jest władzom miasta znany” oraz aby nas uspokoić „czynione są wszelkie starania aby pozyskać środki finansowe”.

Kusi nas aby dobitniej skomentować aktualny stan rzeczy ale dajmy Miastu jeszcze trochę czasu na „staranie się”.

Wszystkim nam zależy efektach pracy urzędników Pana Prezydenta.

Odpowiedź Ratusza

odpowiedzUM
Nasz petycja dotycząca ulicy Nakielskiej
petycjanakielska
__________________________________________________________________________________________________
10 grudnia 2015 r.

NIEKOCHANA NAKIELSKA!  DLACZEGO?l

Nasza główna arteria, czyli ulica Nakielska jest zaniedbana i niekochana przez nas mieszkańców, kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej oraz – a może przede wszystkim – przez władze miejskie i to na przestrzeni wielu lat. Dlaczego jest przez nas niekochana? Głównie dlatego, że jesteśmy zmuszeni spędzać na niej tyle czasu, stojąc w korkach. Ile można się denerwować, prawda?
Nakielska to taki „gorący kartofel”. W dokumentach strategicznych miasta od wielu lat widnieją zapisy, że należy ją przebudować. I tak, z roku na rok decyzja o jej modernizacji jest przesuwana i dzieje się… wielkie nic!
Dzisiaj – w delikatny, ale konkretny sposób – mieszkańcy wyciągają rękę w stronę Ratusza i zapraszają do wspólnego, odważnego zmierzenia się z tym problemem. Złożyliśmy petycję z argumentami. I teraz – dając czas na przemyślenia – poczekamy na odpowiedź Miasta. Jedno jest pewne – nasza cierpliwość się skończyła! Czy będzie ciąg dalszy? Zdecyduje Ratusz.

DSC_0199

Na zdjęciach, które Państwo obejrzycie, zobaczycie hasło „Nakielska do przebudowy” oraz „Zgadzasz się? Pomachaj nam!”. Machania dzisiaj było bardzo dużo, nawet kierowcy otwierali szyby żeby porządnie pomachać 😉 Było sporo trąbienia na znak poparcia. Za wszystkie formy wsparcia serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i relacji w mediach:

       bydgoszcz.naszemiasto.pl             TVP Bydgoszcz                         Gazeta Wyborcza

        Portal Kujawski                        bydgoszcz24.pl                               Radio PiK

                    Express Bydgoski                   Gazeta Pomorska                   MetropoliaBydgoska.pl

___________________________________________________________________________________________________

8 października 2015 r.

NAKIELSKA DO PRZEBUDOWY!!!

Korki na Nakielskiej

Ruszamy! Stoimy! Ruszamy! i tak w kółko, w żółwim tempie przemierzamy tę naszą tętnicę Prądów, Miedzynia i Wilczaka. Mamy tego serdecznie dość! Nakielska nadaje się tyko i wyłącznie do natychmiastowej przebudowy. Będziemy informowali o wszystkim co dotyczy tej ulicy i liczymy na Was, mieszkańców, że będziecie podsyłali ciekawostki z jej życia.

Jeśli ktoś z Państwa jest „fejsbukowy” zachęcamy do polubienia nowego fanpaga.

Najważniejsze informacje np. dokumentację, będziemy umieszczali na stronie internetowej w zakładce NASZE ULICE/ULICA NAKIELSKA

Przebudowa przy starym basenie! 

Projekt drogowy2

Jak Państwo zauważyliście, ruszyła przebudowa fragmentu ulicy Nakielskiej na odcinku od ul. Widok do ul. Wiosennej. Ma to związek z inwestycją, która w tym roku prowadzona jest na terenie po starym basenie. Z tego co już widać powstanie stacja paliw (prawdopodobnie Orlen), pasaż handlowy oraz w ostatniej kolejności hotel.

Dla osób które lubią wiedzieć więcej, zachęcamy do zajrzenia na stronę ZDMiKP, gdzie znajduje się więcej informacji nt. przebudowy ul. Nakielskiej.

___________________________________________________________________________________________________

12 listopada 2014r.

Zaprzyjaźnione Stowarzyszenie „Dla Bydgoszczy” przygotowało obywatelski projekt uchwały Rady Miasta w sprawie rewitalizacji dzielnic Miedzyń-Prądy. Przedstawiciel Stowarzyszenia Pan Benedykt Grobelny zaproponował, by wspólnie powalczyć o sprawy Miedzynia i Prądów. Oczywiście jesteśmy za, więc włączyliśmy się do tej akcji.

Przedstawiamy go poniżej:

Projekt uchwały Rady Miasta Bydgoszczy
Uzasadnienie

Udostępniamy również korespondencję, której treść przyczyniła się do podjęcia inicjatywy uchwałodawczej zgodnie ze Statutem Miasta Bydgoszczy. Liczymy, że przyjęcie uchwały przez Radę Miasta zahamuje proces marginalizacji potrzeb naszej prawie 12 tysięcznej wspólnoty samorządowej.

 

___________________________________________________________________________________________________

Na tej stronie poza harmonogramem równania naszych ulic, chcemy zamieszczać wszystkie informacje, zdjęcia i pisma kierowane do Urzędu Miasta. Czekamy na Państwa informacje, zdjęcia dotyczące jakości wykonania tych prac przez Zarząd Dróg Miejskich  stowarzyszenie@miedzynprady.pl