BASEN

28 października 2017

 

 

 

Czy po objęciu Urzędu Prezydenta Miasta zapewni Pan środki finansowe na budowę krytej pływalni, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 25 czerwca 2014 r. Czy przedsięwzięcie zostanie zrealizowane zgodnie z harmonogramem tj. w 2016 r.?

Odpowiedź:

Odpowiadając krótko na postawione pytania to odpowiedź brzmi, że środki zostaną zapewnione, a jeśli wszystko zostanie wykonane zgodnie z planem to basen zostanie oddany do użytku w terminie pierwotnie zaplanowanym.

Podczas trwającego jeszcze głosowania na kolejność budowy basenów, wielu z Was,  nadal podczas pyta „jak to? znowu mam podpisywać na basen? Przecież on miał być już zbudowany!” Chyba, dobrze zapamiętaliście powyższe słowa i dziwicie się po co kolejne głosowanie po trzech latach?Inne przewijające się pytanie: „Czy chociaż mamy szanse aby wygrać w tym głosowaniu?” Nie okłamujemy Was i zgodnie z faktami mówimy, że faworyt jest już wskazany od początku – basen w Fordonie. Potwierdzenie znaleźliśmy, gdy prezydent nie pozwolił, aby przeliczyć głosy procentowo. Ilość oddanych wszystkich głosów przez ilość mieszkańców na danym osiedlu. Takie policzenie głosów byłoby sprawiedliwe i wyrównywałoby szanse wszystkich trzech, najbardziej zainteresowanych osiedli. Wystarczyło podzielić dwie liczy przez siebie. Proste prawda?

Przypomnijmy ilości mieszkańców:

 • Tatrzańskie w Fordonie: 14 792 (o ponad 3 tysiące więcej od Miedzynia)
 • Leśne: 12 593
 • Miedzyń: 11 736

Dzisiaj sytuacja wygląda tak:

 • nie ma nadal zabezpieczonych w budżecie pieniędzy na budowę basenów (również w Wieloletniej Prognozie Finansowej)
 • jest deklaracja, że będą wpisywanie do budżetu co dwa lata, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami.

My pamiętamy dwie deklaracje:

 1. Wspomniana na początku z 10 listopada 2014 roku: „środki na budowę zostaną zapewnione i jeśli wszystko zostanie wykonane zgodnie z planem to zostanie on oddany do użytku w terminie pierwotnie zaplanowanym”
 2. z marca 2015 roku: podczas sesji Rady Miasta prezydent powiedział, że baseny powstaną w ciągu 2-3 lat. (protokół dostępny jest na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej – BiP przeczytasz tutaj.

Nie bardzo więc rozumiemy, do których „wcześniejszych deklaracji” odnosi się prezydent ale co tam…

Warto przy tej okazji wspomnieć, ze prezydent Katowic – miasta wielkością zbliżonego do Bydgoszczy –  przed wyborami w 2014 roku również obiecał budowę trzech basenów. Tam, ku radości mieszkańców obietnica jest realizowana. Przeczytasz więcej TUTAJ .

Tyle słowa i fakty. Więc dlaczego prosimy o głosowanie, jakby wbrew logice? Po prostu stwierdziliśmy, że należy powalczyć do końca. Już teraz widać – pomimo, że nie znamy jeszcze wyników głosowania – że poruszenie wśród mieszkańców jest ogromne. Włączają się wszyscy, przedsiębiorcy, punkty handlowo – usługowe, parafie, szkoły. Poza osiedlem wspierają nas inne rady osiedla, sportowcy, zwykli mieszkańcy.

Widać w Was niesamowitą energię. To co się dzieje między nami – ta chemia – nie pójdzie w gwizdek.

 

 

____________________________________________________________________________________

4 września 2017

GŁOSOWANIE NA BASENY NIE W DUCHU FAIR PLAY!

 

 

Duch fair play? Nie w Bydgoszczy. Nie w sprawie głosowania na kolejność budowy basenów. Prezydent Bruski nie zgodził się, aby wyrównać szanse w głosowaniu na budowę basenów. Nasza propozycja, aby głosy policzyć procentowo „nie jest zasadna”, jak napisano w odpowiedzi. Wydawało nam się, że w prosty sposób wystarczy podzielić dwie liczby przez siebie (liczbę wszystkich oddanych głosów na dany basen przez liczbę mieszkańców osiedla) i pomnożyć przez 100, aby rywalizacja pomiędzy osiedlami była sprawiedliwa. I niestety żadnych konkretów, czy będą zabezpieczone pieniądze na budowę. Rozczarowująca postawa Ratusza…

 

 

___________________________________________________________________________________________________
28 grudnia 2016 r.

WODA „MIEDZYNKA Z PRĄDEM” ZAWITAŁA DO RATUSZA. CHCE DO BASENU

 

Fot 1 – Prezydent Bruski przyjmuje wodę Miedzynkę z Prądem

Dzisiaj trochę z humorem i naszą premierową wodą byliśmy w Ratuszu aby powiedzieć, że nadal czekamy na basen! Mieszkańcy chcieli przez to powiedzieć, że wodę do basenu już mają Panie Prezydencie.

„Lanie wody…” – tak można skwitować odpowiedzi z Ratusza na nasze pisma, w których pytaliśmy dlaczego baseny nie powstają. Ciągle coś było pod górkę,  aż do zeszłego tygodnia, gdy wyskoczył – niczym zając z kapusty – temat budowy basenu na  … Kapuściskach.

Wyraźnie chcemy powiedzieć, że nie będziemy bili się z Kapuściskami, Osiedlem Leśnym czy Fordonem 😉  Oczekujemy jedynie jasnych, przejrzystych zasad i informacji kiedy, w jakiej kolejności i za jakie kwoty baseny zostaną wybudowane. Czy to aż tak wiele?!
Relacje w mediach:
___________________________________________________________________________________________________
27 grudnia 2016 r.

BASEN NA MIEDZYNIU NA BUDŻETOWEJ SESJI RADY MIASTA!

Uważam, że w okręgu, który reprezentuję w Radzie Miasta Bydgoszczy powinien powstać drugi basen. Cały okręg liczy 57,449 zameldowanych mieszkańców, do których dyspozycji jest jedynie basen na Osowej Górze. Jeden obiekt na taką liczbę mieszkańców to zdecydowanie za mało. Budowa basenu w tej części miasta jest ważną i potrzebną inwestycją, którą popieram i będę przekonywała innych radnych do tej idei. Bardzo dziękuję za wskazanie również innych problemów mieszkańców osiedla” – radna Agnieszka Bąk

Przytaczamy wypowiedź radnej poprzedniej, a także obecnej kadencji, którą otrzymaliśmy w dniu 11 kwietnia 2014 r. Można ją znaleźć przeglądając całą historię walki o nasz basen. Jest to swoista odpowiedź na wydumane kryteria ludnościowe, które podobno zdecydowały o budowie basenu na Kapuściskach.

Jutro sesja budżetowa Rady Miasta a więc będzie zapewne mowa o basenie na Miedzyniu.

Do dzieła radni: Agnieszka Bąk, Andrzej Kaczmarek, Szymon Róg, Tomasz Rega, Bogdan Dzakanowski!  Liczymy na Was! Czas zawalczyć o basen ale także o inne ważne inwestycje dla zachodniej Bydgoszczy!

Zapraszamy do lektury całej drogi – już 3 letniej dotyczącej starań o basen na Miedzyniu. Pamiętacie, że pod petycją podpisało się wówczas 4 278 mieszkańców! Obiecaliśmy wówczas, że będziemy tematu pilnować – aż do powstania inwestycji. Robimy to, chociaż jesteśmy tylko obywatelami i nie mamy takiej władzy jak Prezydent Miasta. My nie obiecujemy jak niektórzy!

Szczegóły w zakładce BASEN.

teren-pod-basen-na-miedzyniu

 

___________________________________________________________________________________________________

 

14 listopad 2016 r.

CZY W KOŃCU ZNAJDĄ SIĘ PIENIĄDZE NA NASZ BASEN?

Zbliża się koniec roku a więc dobiegają końca prace nad przyszłorocznym budżetem miasta. Wystosowaliśmy więc pismo z pytaniem czy będą pieniądze na nasz basen oraz kiedy w końcu ruszy jego budowa?

 

2016-10-23-dostep-do-innformacji-publicznej_pismo-do-prezydenta

08-11-2016_co-z-basenem-_odpowiedz20161114

 

 

 

 

 

 

 

 

Po raz kolejny nic konkretnego  się nie dowiedzieliśmy. Otrzymaliśmy materiały – wizualizacje – które Państwu prezentujemy.

wizualizacje_ujecie-05-wewnetrzne
Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że nadal jesteśmy wodzeni za nos; że marnotrawiona jest potężna energia mieszkańców, którzy zaangażowali się w tę inicjatywę oraz nas wszystkich, którzy uwierzyliśmy, że prezydent Bruski dostrzega potrzebę doinwestowania zachodniej części Bydgoszczy. Wszyscy mamy chyba świadomość, że żyjemy na pustyni inwestycyjnej..
O tym m.in. można przeczytać w Gazecie Wyborczej.

 

___________________________________________________________________________________________________

 

27 luty 2016 r.

CO Z BASENEM NA MIEDZYNIU??! 

NIEPOTRZEBNIE ROZBUDZONE NADZIEJE?!!

 

Foto

Jak Państwo pamiętacie, na początku lutego wystosowaliśmy kilka pytań dotyczących budowy naszego basenu. Wczoraj otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Miasta.

08-02-2016 Zapytanie o inwestycja basen na MiedzyniuUM_odpowiedź basen_26.02.2016

 

 

 

 

 

 

 

Trudno nie odnieść wrażenia, że Basen na Medzyniu bardzo mocno się oddalił. Zastanawiające jest stanowisko władz miasta w kwestii finansowania inwestycji – proszę dokładnie przeczytać 4. punkt odpowiedzi UM…

___________________________________________________________________________________________________

10 luty 2016 r.

CO Z BASENEM NA MIEDZYNIU? – PYTAJĄ MIESZKAŃCY

.

DSC_0315

Happening przed Ratuszem zorganizowany przez stowarzyszenie w dn. 22 maja 2014 r.

W grudniu ubiegłego roku minęły dokładnie 2 lata jak podjęliśmy inicjatywę aby inwestycja pt. basen, została zrealizowana na Miedzyniu.

Tak, to był grudzień 2013 r. Po zaledwie 6 miesiącach starań mieszkańców, skupionych wokół stowarzyszenia, zapadła decyzja o lokalizacji jednego z basenów na naszym osiedlu. Przypomnienie całej historii znajdziecie Państwo tutaj: http://www.miedzynprady.pl/basen-na-miedzyniu/

Sporo czasu minęło prawda? Budowa basenu nie ruszyła pomimo szumnych zapowiedzi. Na dzień dzisiejszy wiemy tyle, że w tegorocznym budżecie nie zostały zabezpieczone środki finansowe na budowę żadnego (!) z 4 basenów, które mają powstać w naszym mieście. Nie spotkaliśmy się, do tej pory, z oficjalnym wyjaśnieniem tej sprawy ze strony Ratusza. Złożyliśmy więc zapytanie i poprosiliśmy o poinformowanie bydgoszczan dlaczego nie ruszy budowa basenu w tym roku?

zapytanie

Odpowiedź Ratusza:

um_odpowiedz-basen_26-02-2016

___________________________________________________________________________________________________

Drodzy sąsiedzi!
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za poparcie inicjatywy i Wasze podpisy na listach, które dołączyliśmy do petycji.  Ten dokument mogą Państwo zobaczyć tutaj.

4276 – tylu mieszkańców podpisało się pod petycją! 

Podpisy pod petycją składały tylko osoby dorosłe. Gdyby włączyć w to uczniów dwóch szkół i przedszkoli – kto jak nie właśnie dzieci i młodzież pragną basenu najbardziej – to liczba ta wyniosłaby 5811 osób, co stanowi ponad 50% naszej społeczności!

Należy tu wyjaśnić, że przekazaliśmy podpisy do Ratusza w kilku odsłonach.

 1. 3 608 podpisów złożyliśmy w dniu 18 kwietnia 2014 r bezpośrednio na ręce Prezydenta Rafała Bruskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Romana Jasiakiewicza. Otrzymali ją również wszyscy Radni Miasta Bydgoszczy.
 2. 357 podpisów i wraz z pismem przewodnim złożyła Rada Osiedla, która poparła naszą inicjatywę.
 3. 175 podpisów przekazaliśmy 7 kwietnia 2014r. łącznie z pismem w którym pytaliśmy Pana Prezydenta, czy inwestycja powstanie na Miedzyniu.
 4. 136 przekażemy 5 maja 2014 r. wraz z ponowną prośbą o pozytywną decyzję dla tej inwestycji.

Poniżej prezentujemy chronologicznie wydarzenia, które dotyczą tej obywatelskiej inicjatywy.

_______________________________________________________________________________________________________

16 czerwca 2015 r.

BASEN NA MIEDZYNIU

Jakiś czas temu wystosowaliśmy pismo do Prezydenta Miasta z prośbą o interwencje w sprawie wyposażenia naszego basenu. Po pewnym czasie zorientowaliśmy się, że na takie apele, prośby, interwencje prezydent – z mocy prawa – nie jest zobligowany do odpowiedzi (no chyba, że jest krótko przed wyborami to wtedy co innego 🙂 Wobec tego skorzystaliśmy w Ustawy o dostępie do informacji publicznej i zadaliśmy kilka pytań, które wraz z odpowiedzią publikujemy.

Pismo ws basenu

Odpowiedz UM
Dwa słowa komentarza do odpowiedzi z Ratusza:

Projekt wstępny jednak powstał! Wizualizacje elewacji oraz rzuty z rozmieszczonymi pomieszczeniami basenu zaprezentowaliśmy w dniu 12 lutego 2015 r. na naszej stronie internetowej.

W odpowiedzi Urzędu Miasta nie odnajdujemy merytorycznej odpowiedzi przyczyn zabrania nam, mieszkańcom Miedzynia i Prądów, atrakcji basenowych szczególnie, że nie zabraknie ich w basenach na Kapuściskach i w Fordonie. Ta dysproporcja będzie widoczna szczególnie wtedy, gdy wszystkie 4 baseny zostaną wybudowane. Czy nie będzie czasem tak jak z Mostem Uniwersyteckim. Jest, spełnia swoją rolę, skraca przejazd, ale w mieszkańcy ciągle wypominają, że brakuje chodnika i ścieżki rowerowej. W tej materii, jako stowarzyszenie wydaje się, że zrobiliśmy już wszystko.

O losach basenu będziemy jednak nadal informowali.

Informacje w mediach:

Gazeta Wyborcza

_______________________________________________________________________________________________________

25 marca 2015

BASEN NA MIEDZYNIU – CZY BĘDZIE NOWOCZESNY, CZY … PO PROSTU BĘDZIE?

W ostatnim czasie docierały do nas informacje o tym, że wstępnie przedstawiony Miastu projekt, który prezentowaliśmy na naszej stronie, zostanie poddany modyfikacji – mówiąc wprost, wyrzucone zostaną z tego projektu takie urządzenia, jak: sauny, „małpi gaj” (niewątpliwa atrakcja dla dzieci), salka do ćwiczeń fitness oraz ruchome dno, które dzięki regulacji głębokości umożliwia bezpieczną naukę pływania oraz ćwiczenia rehabilitacyjne dla dzieci i osób starszych.
Według nowych wytycznych powstanie zwykły basen z jednym jacuzzi oraz małym basenem dla dzieci (w zamian za „obcięte” wyżej wymienione atrakcje).

Czy naprawdę nie można już zbudować małego centrum rekreacji i sportu na Miedzyniu??!

Liczne głosy mieszkańców, którzy sprzeciwiają się na wykonanie takiego ruchu przez Miasto, skłoniły nas do wystosowania pisma do Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego z prośba o osobistą interwencję. Wcześniej, o złożenie interpelacji w tej sprawie, poprosiliśmy radnego Szymona Róg.

 

O tej sprawie również napisane jest w dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej:

GW_basen

 

_______________________________________________________________________________________________________

12 lutego 2015r.

Basen na Miedzyniu – pierwsze kreski narysowane!

Wyłania się – na razie na papierze – bryła naszego basenu. Prezentujemy wstępną koncepcję budynku. Prawdopodobnie ta część projektu niewiele się zmieni. Koncepcja wnętrza budynku jest w opracowaniu.

Plan zagospodarowania terenu:

Plan zagospodarowania terenu

Elewacje:

ElewacjeRzut parteru:

Rzut parteru

Rzut piętra:

Rzut pietra

Rzut tzw. „podbasenia”:

Rzut podbasenia

Przekrój:

Przekroj

_______________________________________________________________________________________________________

 

9 grudnia 2014r.  

Przetarg na projekt basenu rozstrzygnięty!

Znamy już firmę która zaprojektuje nam basen. Jest to biuro projektowe Schick Architekci sp. z o.o. z Rudy Sląskiej.
Wczoraj firma podpisała umowę w Urzędzie Miasta oraz wizytowała na terenie przy ul. Pijarów.
W styczniu ma być gotowa wstępna koncepcja basenu. Projektanci maja 7 miesięcy na wykonanie całego projektu.

_______________________________________________________________________________________________________

26 czerwca 2014r.  

„Basen na Miedzyniu” stał się faktem! 
Podziękowania za wspólne działanie.

Drodzy sąsiedzi!

Stało się! Nasza aktywność i determinacja przyniosła konkretny efekt. Na razie w postaci decyzji (Uchwała Rady Miasta nr LX/1260/14) o przyznaniu lokalizacji basenu na Miedzyniu.
Oczywiście na tym nie koniec. Będziemy przekazywali Wam na bieżąco informacje o tej inwestycji począwszy od prac projektowych, poprzez wbicie pierwszej łopaty, a na końcu spotkamy się na basenie i razem wskoczymy do wody ;-).

I jeszcze jedno. Zawsze będziemy to mówić: „to NASZ, mieszkańców Miedzynia i Prądów sukces„. Nie zapominajmy również o mieszkańcach innych dzielnic i gmin. Oni również licznie wsparli nas podpisując listy poparcia.

Dziękujemy wszystkim członkom i sympatykom „Bydgoskiego Stowarzyszenia Miedzyń i Prądy” za zaangażowanie i poświęcenie. Zapraszamy do zakładki „PODZIĘKOWANIA„.

Kiedy? To pytanie teraz ciśnie się na usta, prawda?

Prace projektowe i prawdopodobnie wybór wykonawcy do końca 2015 r. Budowa, patrząc na postępy prac przy basenie na Błoniu, potrwa ok. 1,5 – 2 lata czyli realnie i zarazem ostrożnie pod koniec roku 2017 powinniśmy się popluskać 😉

Informacje medialne z decyzji:

Bydgoszcz.pl           Gazeta Pomorska             Gazeta Wyborcza             Enjoy.pl

 Portal Kujawski    Życie Bydgoszczy

_______________________________________________________________________________________________________

25 czerwca 2014r.  

Sukces mieszkańców Miedzynia!!!!!

MAMY BASEN!!!!!

Dzisiaj na LX Sesji Rady Miasta, Prezydent Miasta przedstawił Radnym wniosek o lokalizację trzech basenów m.in. na Miedzyniu, przy ZS nr 8 przy ul. Pijarów! Podczas głosowania 20 Radnych było „za”, 1 Radny wstrzymał się od głosu.

Inne lokalizacje to osiedle Leśne oraz osiedle Kapuściska.


Możemy sobie pogratulować 🙂  To nasz wspólny sukces!

 _______________________________________________________________________________________________________

20 czerwca 2014r.

Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź Prezydenta Rafała Bruskiego na list otwarty. Prezydent wraz z Radnymi mieli podjąć decyzję w sprawie lokalizacji basenów na sesji majowej. Później okazało się, że decyzja zapadnie  na sesji czerwcowej, czyli w najbliższą środę 25 czerwca. Przedwczoraj uzyskaliśmy z Biura Rady Miasta porządek obrad tej najbliższej sesji i niestety nie ma tam nic o basenach.  Sprawdzamy, czy znowu przesunięto podjęcie decyzji, czy być może ten punkt wejdzie pod obrady w ostatniej chwili. 

2014-06-18 Odpowiedz Prezydenta na List Otwarty

 

_______________________________________________________________________________________________________

22 maja 2014 r.

Drodzy Mieszkańcy!
nadal jesteśmy aktywni i nie ustajemy w staraniach, aby basen na Miedzyniu powstał. Dzisiaj zorganizowaliśmy happening na Starym Rynku:

Basen dla Miedzynia!

Wydarzenie to jest również relacjonowane w mediach:

Onet.pl           Radio PiK                Gazeta Pomorska                Flash Bydgoszcz             Gazeta Wyborcza                  Bydgoszcz.com             mmBydgoszcz.pl

_______________________________________________________________________________________________________

15 maja 2014 r.

W imieniu mieszkańców Bydgoskie Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy, Stowarzyszenie „Dla Bydgoszczy” i Rada Osiedla Miedzyń-Prądy, przekazały Prezydentowi Miasta oraz Radnym Bydgoszczy List Otwarty dotyczący budowy basenu na Miedzyniu. Poniżej pełny tekst listu:

2014-05-15 List otwarty w sprawie basenu

List został przekazany również do bydgoskich i regionalnych mediów:

Informacja w Portalu Kujawskim

Relacja w Radio PiK

 

_______________________________________________________________________________________________________

5 maja 2014r.

Dzisiaj przekazaliśmy Prezydentowi Rafałowi Bruskiemu kolejne pismo ws. budowy basenu na Miedzyniu. Dołączyliśmy także listy ze 136 podpisami.

Pismo do Prezydenta z 5 maja br.

 

_______________________________________________________________________________________________________

25 kwietnia 2014r.

Na początku kwietnia skierowaliśmy do Prezydenta Rafała Bruskiego pismo zawierające pytanie dotyczące budowy basenu na Miedzyniu. Poniżej otrzymana dzisiaj odpowiedź:

2014-04-24 Odpowiedz Prezydenta

_______________________________________________________________________________________________________

11 kwietnia 2014r.

Pod koniec marca skierowaliśmy do Radnych Miejskich 4 pytania:

 1. Czy przedstawiona w petycji argumentacja przekonała Panią/Pana o tym, że basen na Miedzyniu jest potrzebny?
 2. Czy poprze Pan inicjatywę obywatelską i zagłosuje Pani/Pan za przyznaniem lokalizacji na Miedzyniu?
 3. Czy będzie Pani/Pan przekonywać innych radnych do wskazania lokalizacji basenu na Miedzyniu? 
 4. Jakie widzi Pani/Pan inne potrzeby mieszkańców Miedzynia i Prądów? 

Poniżej uzyskane odpowiedzi:

AGNIESZKA BĄK:
Uważam, że w okręgu, który reprezentuję w Radzie Miasta Bydgoszczy powinien powstać drugi basen. Cały okręg liczy 57,449 zameldowanych mieszkańców, do których dyspozycji jest jedynie basen na Osowej Górze. Jeden obiekt na taką liczbę mieszkańców to zdecydowanie za mało.
Budowa basenu w tej części miasta jest ważną i potrzebną inwestycją, którą popieram i będę przekonywała innych radnych do tej idei.
Bardzo dziękuję za wskazanie również innych problemów mieszkańców osiedla.

MACIEJ GRZEŚKOWIAK:
Ad 1. Biorąc pod uwagę odejście miasta od budowy aquaparku w Myślęcinku / koncepcja ta zakładała ograniczenie liczby basenów przyszkolnych w mieście/ podzielam Państwa argumenty i jestem przekonany o konieczności budowy basenu na Miedzyniu.
Ad2. Oczywiście będę głosował za realizacją tej inwestycji w przypadku przedstawienia Radzie Miasta uchwały w tej sprawie, zapewniam również, że swoją opinią w tej sprawie podzielę się z innymi radnymi oraz bydgoszczanami.
Ad 3. Jeśli uznają Państwo, że w tej sprawie mogę jeszcze w jakikolwiek sposób pomóc jestem do Państwa dyspozycji.
Ad 4. Jeśli zaś chodzi o potrzeby rozwojowe osiedla to łączę je z rozwojem tak złożonego organizmu, jakim jest nasze miasto to z przyjemnością się z Państwem spotkam i o tych kwestiach podyskutuję.

MAREK JELENIEWSKI:
Całkowicie popieram Państwa postulat. Będę orędownikiem wniosku.

ŁUKASZ KOWALSKI:
Ad 1. Oczywiście zgadzam się z argumentacją w petycji o tym że basen jest potrzebny.
Ad 2. Tak popieram tą inicjatywę obywatelską i jeśli będzie taka możliwość to zagłosuję za tą lokalizacją.
Ad 3. Tak
Ad 4. Najbardziej palącą potrzeba mieszkańców Miedzynia i Prądów jest wg mnie utwardzenie ulic osiedlowych. Oczywiście również dojazd do tych dzielnic musi być lepszy stąd potrzeba remontu ul. Nakielskiej.

STEFAN PASTUSZEWSKI:
Ad 1. Petycja jest znakomita. Zawsze byłem przekonany co do basenu na Miedzyniu.
Ad 2. Będę głosował za basenem na Miedzyniu.
Ad 3. Już podjąłem odpowiednie rozmowy.
Ad 4. Przede wszystkim utwardzenie dróg + most na kanale w kierunku Flisów.

Dziękujemy wszystkim Radnym z naszego Okręgu za konstruktywne odpowiedzi. Liczymy, że ich zaangażowanie w sprawy Naszych Dzielnic przyniesie wymierny efekt.

_______________________________________________________________________________________________________

 7 kwietnia 2014r.

Dzisiaj skierowaliśmy do Prezydenta Rafała Bruskiego pismo z pytaniami dotyczącymi basenu.

_______________________________________________________________________________________________________

20 marca 2014r.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie podpisy osób popierających ideę budowy basenu na Miedzyniu. Dzisiaj o godz. 16:00 spotykamy się z Prezydentem Bydgoszczy Panem Rafałem Bruskim. Będziemy zabiegać o to, by przyznano basen naszej Dzielnicy. Poparcie 4140 osób popierających tę ideę powinno zostać dostrzeżone przez Włodarzy Bydgoszczy!

Basen na Miedzyniu

Basen na Miedzyniu

_______________________________________________________________________________________________________

20 marca 2014r.

Delegacja Mieszkańców Miedzynia i Prądów spotkała się dzisiaj z Prezydentem Rafałem Bruskim. Pan Prezydent z uznaniem odniósł się do inicjatywy mieszkańców budowy basenu w naszej dzielnicy, która zyskała tak szerokie poparcie. Z uwagą wysłuchał naszych argumentów i powiedział, że lokalizacja budowy krytej pływalni w dzielnicy Miedzyń również będzie brana pod uwagę.

Spotkanie z Prezydentem Bruskim

Dzisiejsza relacja ze spotkania z Prezydentem Rafałem Bruskim w portalu Bydgoszcz24

_______________________________________________________________________________________________________

18 marca 2014r.

Dzisiaj spotykaliśmy się z Przewodniczącym Rady Miasta Panem Romanem Jasiakiewiczem, by przekazać Radzie Miasta naszą PETYCJĘ w sprawie budowy basenu na Miedzyniu, Idea budowa basenu na Miedzyniu zyskała dotąd poparcie prawie 4,2tys. mieszkańców! Zapraszamy na fotorelację ze spotkania.

Spotkanie z Romanem Jasiakiewiczem

Nasze argumenty w takiej samej formie zostały przekazane Panu Prezydentowi Rafałowi Bruskiemu, który umówił się z nami na spotkanie w najbliższy czwartek.

Poniżej relacje lokalnych mediów:

Portal Bydgoszcz24      TVP Bydgoszcz        Gazeta Pomorska     Portal Kujawski

_______________________________________________________________________________________________________